Jak wyczyścić gumowe etui do telefonu?

Gumowe etui do telefonu to praktycznie nieodzowny element każdego smartfona w dzisiejszym świecie. Chroni ono urządzenie w razie upadku, często też ozdabia telefon i pełni funkcję dekoracyjną.

Pełna oferta dostępna na Etuo.pl
Image

Mężczyźni zazwyczaj wolą proste etui, jednokolorowe. Kobiety preferują wymyślne wzory. Nawet dzieci, które zostały wyposażane przez rodziców w telefon, mogą znaleźć coś dla siebie. Dzięki takiemu gadżetowi telefon też trzyma się lepiej w dłoniach, chroni aparat przed zabrudzeniami i można go myć nawet codziennie. Regularne mycie gumowego etui chroni telefon przed namnażaniem się bakterii, których może być nawet 18 razy więcej niż w toalecie!

Jak wyczyścić gumowe etui do telefonu?

Do tego będą potrzebne Ci:

płyn do mycia naczyń,
woda, szmatka,
alkohol izopropylowy,
ręczniki papierowe,
miseczka z letnią wodą,
soda oczyszczona.  

Higiena w kilku krokach

Na początek należy wyjąć telefon z obudowy.

Jeśli pozostał jakiś brud, zwilż szmatkę alkoholem izopropylowym i spróbuj nią zmyć plamę.

Umyć etui gumowe płynem do mycia naczyń.

Jeśli to również nie pomogło, możesz zanurzyć etui w misce z letnią wodą i rozcieńczonym płynem do naczyń na około godzinę. Później wyjmij i osusz ręcznikiem papierowym.

Ostatnią przydatną radą, jest użycie sody oczyszczonej w miejscu, w którym występuje plama. Należy wykonać pastę z odrobiny wody i proszku sody oczyszczonej. Nałożyć na miejsce, gdzie jest brud i poczekać kilka godzin lub, gdy zabrudzenie jest naprawdę duże, pozostawić na noc. Nad ranem zetrzeć wysuszoną pastę i gotowe.

Inne przydatne wskazówki

Niektóre zabrudzenia można wyczyścić gumką do ścierania,  
Nie zaleca się stosować zmywaczy do paznokci ani acetonu.  
background

Smartfony są bardzo popularne i używane przez większość ludzi. I tak naprawdę są też swoistym siedliskiem bakterii. Kilka lat temu było głośno, gdy okazało się, że amerykańscy naukowcy postanowili zbadać ilość bakterii na telefonach komórkowych i wyniki były szokujące. Niektóre z badanych urządzeń miały więcej zarazków od tych znajdujących się w toalecie. Bakterie są przenoszone nie tylko przez dłonie użytkownika, ale także przez jego oddech.

Ponadto telefon jest zabierany wszędzie, przez co bakterie z zewnątrz i z otoczenia również się na niego przedostają. Warto pamiętać też, że smartfon jest też często w bliskim kontakcie z naszą twarzą. Dłoń może przenosić nawet paciorkowce, gronkowce czy pałeczki okrężnicy (E. Coli). Niewidoczne są też dla ludzkiego oka pozostałości płynów, pyłów i wielu innych substancji. Jako że telefon zasilany jest baterią, to środowisko na jego powierzchni jest niestety pożywką dla mikroorganizmów – środowisko ciepłe.

Etui gumowe chroni telefon przed rozwojem tych wszystkich bakterii, a utrzymywanie go w czystości zmniejsza namnażanie się zarazków. Znacznie łatwiej jest też doczyścić gumowe etui, w przeciwieństwie do obudowy telefonu. Co więcej, brak etui gumowego naraża telefon na uszkodzenia, stuknięcia i otarcia.

Dlaczego utrzymywanie w czystości i czyszczenie etui gumowego jest tak ważne?