Smartfon w etui czy bez? Wygoda czy bezpieczeństwo urządzenia


Smartfon dzisiaj posiada już chyba każdy. Tak naprawdę jest to już nieodzownym elementem XXI wieku. Prowadzimy social media, robimy zdjęcia, dzwonimy, przeglądamy Internet czy filmy. Smartfon nie służy tylko do smsów, mmsów i rozmów.

To już kompleksowe urządzenie przenośne, a niektóre z nich mają lepsze parametry niż niejeden komputer. Ceny takich telefonów też wahają się w różnych pułapach. Zazwyczaj najdroższa jest naprawa i często lepiej już kupić nowy aparat. Uszkodzenie smarfona to stresująca sprawa. Nowy kosztuje dużo, naprawa niewiele mniej. Tak naprawdę wystarczy chwila nieuwagi, aby smartfon spadł i potłukł się czy wpadł do wody.

Wielu z Was z pewnością miał tzw. pajęczynkę na wyświetlaczu. Niektóre telefony mają tak wrażliwe ekrany, że mogą się one potłuc od upadku na dywan lub trawę. Niestety koszt naprawy uszkodzonego ekranu waha się od 100 do 1500 zł. Nie każdy wyświetlać trzeba od razu wymieniać, ale niestety bardzo często tak jest. Najważniejsze jest zapobieganie.

image
Istnieje wiele powodów, aby korzystać z etui na smartfona.

 Pomaga go przede wszystkim utrzymać w czystości, brud między obudową a etui się nie gromadzi. Co więcej, etui chroni smartfona przed zarysowaniami. Etui na smartfona zapewnia też pewnego rodzaju ochronę w momencie, gdy go upuścisz. Jednak nie powinno być to pretekstem do niedbania o telefon i pozwalania na rzucanie nim czy upadki.

Innym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest wygląd. Etui na telefony nie tylko zapewniają ochronę. Są też ładne i dodają uroku Twojemu telefonowi. Istnieje wiele różnych opcji, jeśli chodzi o style etui na telefony komórkowe, dlatego musisz upewnić się, że ten, który wybierzesz, jest idealny dla Twoich potrzeb. Wiele etui ma niesamowity design i nadaje smartfonowi charakteru. Nawet firma Nike wypuściła case na telefon.

W przypadku zabezpieczenia telefonu przez etui, upadek może nie spowodować znacznych widocznych uszkodzeń. Ponadto, niektóre z nich mają specjalne wykończenia i łatwą w chwytaniu obudowę, co pomaga uniknąć upuszczenia telefonu.

Przy wyborze etui warto, jest zwrócić uwagę na charakter naszej pracy. Jeśli jest to elegancka firma, w której występuje pewien dress code, warto dostosować do tego styl. Gdy nosimy strój do biura czy garnitur, wiadomo, że etui silikonowe, jaskrawe czy z brokatem będzie wyglądało po prostu śmiesznie. W takich przypadkach warto postawić na klasyczne etui lub jak w przypadku kobiet wyglądające wręcz na biżuteryjne.

Istnieją pokrowce i etui, które dają efekt lustra, czy chronią przednią stronę ekranu. Internauci również promują ręcznie robione pokrowce lub pokazują te najbardziej wymyślne, które udało im się upolować w sieci. Z oryginalnym etui na smartfonie, selfie w lustrze nie jest już takie samo. Stało się to niejako trendem i pewnym elementem popkultury.

Na rynku dostępne są też specjalne etui, bardziej masywne, które są wyjątkowo odporne na upadki i uszkodzenia i mają zabezpieczyć smartfon znacznie bardziej.